Architektura 21szego wieku : Propozycja konkursowa dla przedszkolaków / ARHIS

Celem ARHIS dla propozycji konkursu przedszkolnego w Rydze na Łotwie jest stworzenie nowego rodzaju przedszkola, w którym dzieci mogą łatwo nauczyć się integrować ze sobą, środowiskiem miejskim i społeczeństwem.
Rozwiązaniem projektu jest budynek użyteczności publicznej z trójwymiarowym parkiem zintegrowanym w strukturze miejskiej i będący częścią miejskiego systemu przestrzeni publicznej i zieleni, który jest częścią planu rozwoju Rygi.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Wspólne przestrzenie, takie jak basen, hala sportowa, aula i stołówka organizowane są wokół wewnętrznego dziedzińca, otoczone funkcjonalną przeszkloną fasadą zwróconą w stronę przestrzeni zewnętrznej, dające możliwość ich otwarcia i rozszerzenia w kierunku dziedzińca.
Przestrzeń komunikacyjna pomiędzy pokojami wspólnymi może służyć do różnych działań.
Dzięki uprzejmości ARHIS Architekci Park na dziedzińcu jest zorganizowany na różnych poziomach do nauki i zabawy.
Objętości dla każdej grupy wiekowej dzieci są zaprojektowane tak, aby były spersonalizowane i różne, zapewniając uznanie i wygodną orientację dla dzieci.
Dzięki uprzejmości ARHIS Architekci Przestrzenny zielony park pochyla się nad budynkiem łączącym dziedziniec z miejską przestrzenią publiczną.
Tworzy także integrację wewnętrznego życia przedszkola z miejską przestrzenią publiczną.
Dzieci mogą być połączone i rozdzielone zgodnie z potrzebami bezpieczeństwa lub przedszkola.
W parku znajdują się place zabaw i boiska sportowe dla dzieci w różnym wieku i zainteresowaniach, dostępne dla dzieci z przedszkola i do użytku publicznego.
Dzięki uprzejmości ARHIS Architekci
[podobne: Grzejniki retro łazienkowe, firma zbrojarska, benfotiamina ]

Powiązane tematy z artykułem: benfotiamina firma zbrojarska Grzejniki retro łazienkowe