Architektura 21szego wieku : Wydział Architektury Portland State University 2011-2012 Seria wykładów

Dzięki uprzejmości Departamentu Architektury Uniwersytetu Stanowego w Portland Wydział Architektury na Uniwersytecie Stanowym w Portland z dumą ogłasza inauguracyjną serię wykładów zatytułowaną Firsts. Cykl obejmuje rok akademicki 2011-2012, rozpoczynający się 6 października, z prezentacjami sześciu wybitnych naukowców, artystów i profesjonalistów w praktykach architektonicznych na całym świecie: Petra Kempf, John Ochsendorf, Gilles Saucier, Jeremy Till, Sarah Wigglesworth i Paul Pfeiffer.
Koncepcje początków i początków, które od dawna stanowią przedmiot zainteresowania architektów, zostaną omówione podczas serii wykładów.
Jako że greckie słowo Arche (co oznacza.
Pierwsza przyczyna.) Jest u podstaw architektury słowa, wykładowcy gościnni będą dyskutować o własnych.
Pierwszych przyczynach iskry, która doprowadziła ich do podążania ich ścieżką kariery.
W ramach ich prezentacji.
Wykłady z serii zaczynają się o 19:00 w Shattuck Hall Annex na Portland State University (przy SW Broadway i Hall Street) i są bezpłatne dla publiczności.
Więcej informacji na temat serii wykładów po przerwie.
Czwartek, 6 października 2011 Petra Kempf, Adiunkt Associate Professor, Columbia University, New York Dr Petra Kempf jest praktykującym architektem i urbanistą z siedzibą w Nowym Jorku.
Jest założycielką URBANTRANSITS, interdyscyplinarnej inicjatywy badawczej skupiającej się na przejściowym charakterze miast.
Współpracowała z Departamentem Planowania Miasta w Nowym Jorku, Projektem Przestrzeni Publicznych oraz Richardem Meier and Partners.
Obecnie wykłada na Uniwersytecie Columbia i wykłada na Uniwersytecie Cornell, w Parsons School of Design i na Uniwersytecie Technicznym w Dortmundzie w Niemczech.
Jest autorką You Are the City (2009) i (K) ein Ort Nirgends.
Der Transitraum im urbanen Netzwerk (2010).
Czwartek, 20 października 2011 r.
John Ochsendorf, profesor nadzwyczajny, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, MIT, Cambridge, Massachusetts John Ochsendorf jest inżynierem i pedagogiem specjalizującym się w historii i technologii obiektów historycznych.
Studiował różnorodne alternatywne tradycje inżynieryjne, włączając w to cienkie sklepienia dachowe Guastavino i ręcznie tkane mosty wiszące z włókien z Imperium Inków.
Jest pierwszym inżynierem, który otrzymał nagrodę Rzymu (2007) i pierwszym inżynierem budowlanym, który otrzymał nagrodę MacArthur Fellowship (2008).
Obecnie uczy architektury i inżynierii lądowej i środowiskowej w Massachusetts Institute of Technology.
Czwartek, 23 lutego 2012 r.
Gilles Saucier, Principal, Saucier + Perrotte Architects, Montreal, Quebec, Kanada Gilles Saucier jest partnerem projektowym Saucier + Perrotte Architects, a także zaproszony profesor i krytyk na wielu kanadyjskich i amerykańskich uniwersytetach, ostatnio na MIT w 2011 r.
Saucier + Perrotte Architects, założona w 1988 r., jest znaną na całym świecie, multidyscyplinarną praktyką projektową, która została uhonorowana wieloma nagrodami i opublikowana na całym świecie.
Od samego początku Saucier + Perrotte Architects łączył swoją architekturę z geologią i krajobrazem, podkreślając fizyczne i symboliczne znaczenie witryny.
Firma reprezentowała Kanadę na Biennale Architektury w Wenecji w 2004 r., Aw 2009 r.
Otrzymała nagrodę doskonałości RAIC dla najlepszej firmy architektonicznej w Kanadzie.
Czwartek, 19 kwietnia 2012 r.
Jeremy Till, dziekan Wydziału Architektury i Budownictwa, University of Westminster, Londyn, Wielka Brytania Jeremy Till realizuje podwójne życie jako architekt i wychowawca.
Do czasu przedstawienia British Pavilion na Biennale Architektury w Wenecji w 2006 roku i jest jedyną osobą, która dwukrotnie otrzymała nagrodę RIBA President s Award for Research.
Jest autorem Architecture Depends (2009), serii polemik i refleksji, które zwracają uwagę na lukę między tym, czym jest architektura – zależną od wielu sił zewnętrznych – a tym, co architekci wydają się chcieć – autonomiczną i czystą.
Jak to podsumowuje Till:.
Architektura, w całej swojej zależności, musi pozostać otwarta.
Piątek, 20 kwietnia 2012 r.
Sarah Wigglesworth, dyrektor, Sarah Wigglesworth Architects, Londyn, Wielka Brytania Sarah Wigglesworth założyła Sarah Wigglesworth Architects w Londynie w 1994 r.
Jako architekt, Wigglesworth dąży do wzmocnienia reprezentacji kobiet jako klientów, użytkowników i architektów.
kształtowanie środowiska zbudowanego.
Jej praca została opublikowana i wystawiona na arenie międzynarodowej, a ona wykładała na całym świecie.
Praca Wiggleswortha jest uznawana za rosnący wpływ w brytyjskiej architekturze: w 2004 roku została wyróżniona tytułem MBE za usługi dla architektury, w tym samym roku, w którym firma.
S Straw House.
na 9 Stock Orchard Street w Londynie zdobył dwie nagrody RIBA za innowacyjne technologie zrównoważonego rozwoju, z których wiele zostało po raz pierwszy wykorzystanych w kontekście miejskim.
Jest profesorem architektury na Uniwersytecie w Sheffield.
Czwartek, 17 maja 2012 Paul Pfeiffer, Paul Pfeiffer Studio, Nowy Jork Paul Pfeiffer to nowojorski artysta, którego przełomowe dzieło w filmie, sculptu
[hasła pokrewne: wdrożenia magento, Grzejnik dekoracyjny łazienkowy, spreżyny talerzowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Grzejnik dekoracyjny łazienkowy spreżyny talerzowe wdrożenia magento