Budownictwo i architektura : INDEX: Projekt poprawiający Life Awards 2011

2 miesiące ago

Projekt rewitalizacji Cheonggyecheon INDEX marzy o świecie, który został zaprojektowany tak, aby odpowiadał potrzebom i aspiracjom ludzkości.
Ich dziesięcioletnie doświadczenie pokazało, dzięki tysiącom rozmów i tysiącom projektów poprawiających życie, że projekt jest decydującym czynnikiem w tworzeniu lepszego świata.
60 finalistów konkursu INDEX: Award 2011 zostało starannie wybranych przez międzynarodowy INDEX: Jury jako najlepszy z najlepszych projektów poprawy życia.
Ogólnie rzecz biorąc, grupa finalistów oferuje unikalny dowód na szeroki zasięg i ogromny potencjał projektu Poprawiać życie pod względem podejmowanych wyzwań, tworzonych rozwiązań i osób, których to dotyczy.
Więcej zdjęć i opis po przerwie.
Promujemy stosowanie projektów i procesów projektowych w celu poprawy kluczowych obszarów życia ludzi na całym świecie, a dla nas najlepsza definicja projektu została wyrażona przez naszego członka jury, profesora Johna Hesketta, który powiedział, że: kształtować i kształtować nasze środowiska w sposób, który zaspokaja nasze potrzeby i nadaje sens naszemu życiu.
Nauka projektowania krajobrazów oferuje ekologiczne, społeczne i ekonomiczne narzędzia, dzięki którym świat staje się bezpiecznym i lepszym środowiskiem dla ludzi, a procesy projektowania są metodami pracy, które identyfikują rozwiązania oparte na wiedzy, zdolności reagowania i metodologii projektantów.
Green School INDEX: kwestionuje tradycyjne koncepcje i stereotypy designu, jednocześnie podkreślając złożoność dziedziny projektowania, demonstrując bardzo różne rozwiązania problemów, takich jak HIV / AIDS, niedobór wody pitnej i emisje dwutlenku węgla.
Inspirujemy, zbieramy, propagujemy, komunikujemy, oceniamy, łączymy i dyskutujemy o projekcie, aby poprawić życie w skali globalnej.
Finaliści High Line na rok 2011 to między innymi: The Cheonggyecheon Restoration Project Kategoria: Community Kategoria Projektanci: Seoul Metropolitan Government team (Republika Korei), 2000.
S Learning Landscape Kategoria: Play Kategoria Projektanci: Heleen de Goey (Holandia ), Ilona de Jongh (Holandia), Matthew Miller, Neha Thatte, Emily Pilloton, Kristina Drury i Dan Grossman (Stany Zjednoczone), 2008 Green School Kategoria: Społeczność Kategoria Projektanci: Cynthia Hardy (Stany Zjednoczone) i John Hardy (Kanada), 2007 High Line Kategoria: Community Kategoria Projektanci: James Corner, Lisa Tziona Switkin, Nahyun Hwang, Sierra Bainbridge, Tom Jost, Danilo Martic, Tatiana von Preussen, Maura Rockcastle, Tom Ryan, Lara Shihab-Eldin, Heeyeun Yoon , Hong Zhou, Elizabeth Diller, Ricardo Scofidio, Charles Renfro, Matthew Johnson, Robert Condon, Tobias Hegemann, Gaspar Libedinsky, Jeremy Linzee, Miles Nelligan, Dan Sakai, Joshua David i Robert Hammond (United S Tates of America), 2008 ELEMENTAL Monterrey Kategoria: Dom Kategoria Projektanci: ELEMENTAL, Alejandro Aravena, Fernando García-Huidobro i Gonzalo Arteaga (Meksyk), 2008 Design Seoul Kategoria: Społeczność Kategoria Projektanci: Seoul Metropolitan Government Team (Republika Korei), 2007 Aqaucube Kategoria: Community Kategoria Projektanci: Hugh O.
Donnell i Dr.
Keith Gavin (Wielka Brytania), 2007