Budownictwo wczoraj i dzis : Nowe narzędzia energetyczne do wspomagania szybkiej urbanizacji w Chinach

MIT Nowy zestaw narzędzi został opracowany przez naukowców z MIT we współpracy z chińskim uniwersytetem Tsinghua, który oceni wydajność i zużycie energii w dużych projektach.
Prowadzone przez Dennisa Francuza i Christophera Zegrasa z MIT.
School of Architecture + Planning, te nowe zestawy wytycznych i narzędzi są aktywną odpowiedzią na szybką urbanizację Chin i jej stale rosnące projekty rozwojowe i infrastrukturalne.
Głównym celem jest wprowadzenie zrównoważonych metod wdrażania i budowy oraz odpowiedzialnych wzorców energetycznych w jednej okolicy na raz.
Dwuskładnikowy pakiet narzędzi zawiera książkę wzorców sąsiedztwa, która ilustruje zrównoważone i odnoszące sukcesy typologie z całego świata.
Drugie narzędzie nosi nazwę Energy Proforma, która wykorzystuje jedną liczbę do oceny całkowitego zużycia energii w całym sąsiedztwie.
Liczba ta jest uzyskiwana poprzez proces, który obejmuje obliczenie 3 różnych rodzajów składników energii; pierwszy polega na wpływie sąsiedztwa na korzystanie z transportu w jego pobliżu, drugi to ilość energii zużywanej na ogrzewanie i chłodzenie, a na koniec energia potrzebna do budowy.
.
MIT Ostatecznym celem jest, aby te narzędzia i wytyczne pomogły w ocenie propozycji rozwojowych i stały się przyjętym standardem.
.
Uniwersytet MIT & Tsinghua Narzędzia te zostały niedawno wykorzystane do propozycji miasta na nowej linii kolei dużych prędkości, z pomocą pięciu zespołów z MIT i Tsinghua.
Zdjęcia: MIT, Uniwersytet Tsinghua Referencje: MIT, www.inhabit.com
[hasła pokrewne: zabezpieczenie wykopu, pionowa maszyna pakująca, wiercenie w żelbecie ]

Powiązane tematy z artykułem: pionowa maszyna pakująca wiercenie w żelbecie zabezpieczenie wykopu