Magazyn architektoniczny : CyArk wychwytuje kulturę i zachowuje historię w obliczu ISIS w Syrii

Artykuł ten został pierwotnie opublikowany w Redshift i został opublikowany tutaj za zgodą.
W 2001 r.
Talibowie zniszczyli buddów Bamiyan w centralnym Afganistanie za pomocą dynamitu, dział przeciwlotniczych i artylerii.
Po tygodniach stopniowego niszczenia nic z tych posągów nie pozostało.
Smutny obrót wydarzeń był impulsem do założenia CyArk, organizacji non-profit, która wykorzystuje technologię, aby zapewnić, że miejsca bogatego dziedzictwa kulturowego pozostaną dostępne dla przyszłych pokoleń.
Od 2003 roku wykorzystują skanowanie laserowe, fotografię, fotogrametrię i przechwytywanie 3D, aby zarejestrować prawie 200 obiektów na całym świecie.
Skan laserowy Al-Madrasa al-Jaqmaqiyah (obecnie służący jako Muzeum Epigrafii Arabskiej) w Damaszku w Syrii.
Dzięki uprzejmości DGAM / CyArk.
Obraz przez Redshift.
Bez prawdziwego trójwymiarowego lub inżynieryjnego zapisu tych struktur w Afganistanie, oni po prostu zniknęli.
mówi Elizabeth Lee, dyrektor zarządzający CyArk.
.
Więc zaczęliśmy wychodzić i przechwytywać te informacje dla pomników na całym świecie, tak, że jeśli cokolwiek stanie się z fizycznymi pomnikami, mamy tę płytę dostępną dla przyszłych prac rekonstrukcyjnych.
Niestety, CyArk nie może po prostu skupić się na przechwytywaniu stron przed zniszczeniem.
czasu, środowiska lub naturalnych wydarzeń wymazuje je z krajobrazu.
Teraz grupy takie jak ISIS umieściły strony w Syrii na szczycie listy priorytetów CyArk, ponieważ starają się cyfrowo zachować punkty orientacyjne, które mogą nie istnieć znacznie dłużej.
Z pewnością zwiększa to pilność i dodaje jasności celu ,.
Lee mówi.
.
Widzieliśmy ogromny wzrost zamierzonego zniszczenia.
Zostaliśmy założeni w odpowiedzi na pojedyncze zamierzone zniszczenia, ale to, co widzieliśmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy, jeśli chodzi o konkretne ukierunkowanie na te witryny, naprawdę skupia się na tym, co próbujemy zrobić i dlaczego tak ważne jest, aby ta informacja została przechwycona.
I nie chodzi tylko o utratę historycznych struktur.
.
Ten budynek czy to dzieło sztuki jest czymś, co pozostawiły poprzednie pokolenia jako sposób przekazywania ich doświadczeń i światopoglądów, a kiedy tracimy ten przedmiot, tracimy tę linię komunikacji z ludźmi w przeszłości.
Lee mówi.
– Dlatego właśnie uważam, że praca, którą obecnie wykonujemy i mobilizowanie tych zespołów w obszarach konfliktów, jest bardziej paląca niż kiedykolwiek, ponieważ tracimy [witryny] w zwiększonym tempie.
Szkolenie dotyczące rzeczywistości w Muzeum Sursock w Bejrucie w Libanie.
Dzięki uprzejmości CyArk / UNESCO.
Obraz przez Redshift Przechwytywanie witryn w Syrii.
Początkowo CyArk przeszkolił syryjskie zespoły w Bejrucie w Libanie, aby zaznajomić ich z używaniem tej technologii (w tym skanerów FARO i oprogramowania Autodesk AutoCAD i Recap 360 Pro) koniecznych do przechwytywania strony.
Czy bezpieczniejszy jest region do pracy.
mówi Ross Davison, kierownik terenowy firmy CyArk.
Pozwala im to na poprawę całego procesu i uczynienie go szybszym, tak, że kiedy wybieramy się na obszary o podwyższonym ryzyku, miejsca, w których widzisz aktywny konflikt, mogą być bardzo wydajni w sposobie, w jaki wykonują pracę Po szkoleniu zespoły wróciły do Damaszku w Syrii, aby rozpocząć pracę.
Czas potrzebny na udokumentowanie witryny zależy od jej wielkości i rozdzielczości, z jaką ją przechwytujesz.
Większość witryn zajmuje od jednego do trzech dni, a większych – nawet dwa tygodnie.
Zaletą technologii jest to, że strony w obszarach o wysokim poziomie konfliktu można udokumentować niemal bez uprzedzenia.
Szkolenie dotyczące rzeczywistości w Muzeum Sursock w Bejrucie w Libanie.
Dzięki uprzejmości CyArk / UNESCO.
Obraz za pośrednictwem Redshift.
Możesz wysłać naprawdę małą grupę zadaniową, a technologia doszła do tego stopnia, że jeśli wdrożysz dwie osoby – jedną z aparatem fotograficznym, jedną ze skanerem – możesz udokumentować całą witrynę niemal niezauważalnie kilka dni,.
Davison mówi.
Klasztor Geghard w Goght, Armenia.
Dzięki uprzejmości CyArk / TUMO.
Image via Redshift Poziom ryzyka w tych witrynach uniemożliwia CyArk wykorzystywanie technologii innych niż ludzie, takich jak drony, do przechwytywania danych, ponieważ przyciągałoby to zbyt wiele uwagi do pracy, którą wykonują.
.
Są głośne, zauważalne i łatwe do śledzenia z powrotem do ich źródła.
Davison mówi.
Ćwiczenie rzeczywistości w klasztorze Geghard w Goght w Armenii.
Dzięki uprzejmości CyArk / TUMO.
Zdjęcie przez Redshift Racing Against Time.
CyArk spędza również wiele czasu pracując z lokalnymi specjalistami zajmującymi się dziedzictwem kulturowym, architektami, archeologami i geodetami, więc nie tylko przechwytuje witrynę, ale także umożliwia ludziom, którzy mieszkają w regionie, narzędzia do zachowania ich historii.
wiele razy organizacje będą wyjeżdżać za granicę, aby pracować nad projektem, ale gdy już to zrobi, wszystkie informacje i technologie z nim związane opuszczą kraj ,.
Davison mówi.
Jeśli nie masz infrastruktury lub ludzi na miejscu, którzy naprawdę wiedzą, jak ją wykorzystać, nie będzie to trwały program. Jako organizacja non-profit, druga rzecz to CyArk n
[więcej w: bricomarche tczew, kratownice przestrzenne, styropian eps 100 ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche tczew kratownice przestrzenne styropian eps 100