Nowoczesna architektura : Osiem tysięcy dwieście piętnaście / Studio BONNER & Stayner Architekci

2 miesiące ago

Dzięki uprzejmości Studio BONNER & Stayner Architects Zaprojektowany przez Studio BONNER & Stayner Architects, Eight Thousand Two Stu Piętnastka to propozycja na plac wejściowy i plac zabaw dla dzieci w Zoo Miami i Miami-Dade Art w miejscach publicznych.
Wychodząc z niekontrolowanej hydrologii i urbanistyki, system nawierzchni o powierzchni 80 000 stóp kwadratowych składa się z tysięcy prefabrykowanych i odlewanych powierzchni betonowych, które zmieniają się z punktów poziomych na pionowe w kluczowych punktach, zarówno adaptacyjnych, jak i ciągle się zmieniających.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Około dwustu tych układarek rozwarstwia się i odrywa od podłoża.
Lewitujący jak gdyby przez siłę wiatru na Florydzie lub wpływ natury z dołu, ujawniają nieoczekiwaną szczupłość.
pod którym podziemny krajobraz jest podporządkowany przez człowieka.
Zachowania materiałów betonowych są możliwe dzięki zastosowaniu różnych technologii betonowych, w tym niezwykle wytrzymałej, zastrzeżonej mieszanki i standardowych mieszanek betonowych z włókien szklanych.
Dzięki uprzejmości Studio BONNER & Stayner Architekci Środowisko kulturowe wykracza poza nasze codzienne doświadczenia związane z nawierzchnią: specyficzne mikroklimaty powstają poprzez osadzanie rur w betonie, schłodzone powierzchnie usuwają wilgoć z powietrza, a wentylatory tworzą ruchy powietrza.
Ogromna liczba płytek staje się żywym agentem fizycznej organizacji, równolegle do systemu archiwalnego ogrodu zoologicznego i dalej zaciera granicę między autentycznym a sfabrykowanym.
Propozycja sztuki publicznej stwarza możliwość postawienia odwiedzających w krytycznym położeniu wobec niepewnej pozycji zoo w stosunku do wyimaginowanego, naturalnego środowiska, które ona konstruuje.
Dzięki uprzejmości Studio BONNER & Stayner Architekci Architekci: Studio BONNOR & Stayner Architects Lokalizacja: Miami, Floryda, Stany Zjednoczone Zespół projektowy: Jennifer Bonner, Studio Bonner; Christian Stayner, Stayner Architects; Antonio Follo, Leo Castillo, Jack Gaumer, Jonathon Schnure, Dolly Davis, H Clark Klient: Miami-Dade Art w miejscach publicznych / Zoo Miami Program: Entrance Plaza i plac zabaw dla dzieci Typ projektu: Public Art Competition, ShortListed Rozmiar: 80 000 ft2 Budżet: 1,3 miliona USD
[więcej w: koszt budowy domu pasywnego, nowoczesne domy pasywne, styropian eps 100 ]

Powiązane tematy z artykułem: koszt budowy domu pasywnego nowoczesne domy pasywne styropian eps 100