Skip to content

Architektura 21szego wieku : UP LIFT Zeppelin Hangar / OPEN Architecture

2 lata ago

371 words

Dzięki uprzejmości OPEN Architecture OPEN Architecture została zaproszona do wzięcia udziału w konkursie na zaprojektowanie hangaru zeppelinowego usytuowanego w spokojnym krajobrazie Maan Mountain w prowincji Auhui w Chinach.
Wyzwanie polega na zaprojektowaniu pojedynczej konstrukcji o prześwicie 100 metrów długości na 300 metrów i 100 metrów wysokości dla pomieszczenia produkcji i przechowywania zeppelina.
Konstrukcja wymaga również pojedynczych drzwi z wyraźnym otworem 100 metrów na 100 metrów, aby umożliwić wejście i wyjście zeppelina.
Dźwigi o dużej ładowności należy zawiesić na suficie konstrukcji, dodając znaczne obciążenia do tej super konstrukcji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
OPEN Architecture współpracował z inżynierem konstruktorem CABR, aby opracować prefabrykowane betonowe ramy i system płyt, innowacyjną iw pełni zintegrowaną powłokę strukturalną, która przenosi obciążenia pionowe konstrukcji, instalacji dachowych i sufitu podwieszanego, jednocześnie przeciwdziałając siłom poprzecznym o wysoce zoptymalizowanym kształcie, który minimalizuje materiał przy jednoczesnym wyrażaniu połączona efektywność struktury, ekonomii i formy.
Elastyczna i wysoce wydajna konstrukcja strukturalna minimalizuje koszty konserwacji i budowy, jednocześnie umożliwiając wysoce zróżnicowany i modułowy system cięć i otworów, które modulują naturalne światło, ułatwiają wentylację i zarządzanie wodą deszczową, a także generują energię wystarczającą do realizacji zielonego dachu o zerowej konserwacji.
Dzięki uprzejmości OPEN Architecture Struktura powstaje z warstw ziemi, które są popychane w górę przez geologiczny proces podniesienia, odsłaniając przestrzenną kieszeń w ziemi do operacji sterowca.
Zamanifestowany.
Naturalny.
ukształtowanie terenu płynnie integruje się z witryną zarówno wizualnie, jak i systemowo jako członek samopodtrzymującej się sieciowej ekologii pokrytych drzewami gór i krajobrazów.
Ukształtowanie terenu działa nie tylko jako konstrukcja do pomieszczenia zeppelina; jest to również nadający się do zamieszkania krajobraz.
Szlaki piesze, ekstremalne pionowe powierzchnie sportowe i posterunki widokowe pokrywają powierzchnię terenu, zapewniając rozrywkę w okolicy.
Dzięki uprzejmości OPEN Architecture Architect: OPEN Architecture Lokalizacja: AnHui, Chiny Główny projektodawca: Li Hu Zespół projektowy: Joshua Parker, Yu Qingbo, Xue Wencan, Li Qiang Klient: China Electronics Technology Group Corporation Instytut Program: Hangary budowlane Zeppelin: 79500m2 Land Powierzchnia: 110500m2
[patrz też: olx ostrołęka, olx racibórz, olx krzepice ]

Powiązane tematy z artykułem: olx krzepice olx ostrołęka olx racibórz