Skip to content

Architektura 21szego wieku : Urban Reserve 22 / Vincent Snyder Architekci

2 lata ago

385 words

Chuck Smith Photography Architekci: Vincent Snyder Architekci Lokalizacja: Dallas, Texas, USA Zespół projektu: Vincent Snyder, Jon Geib Inżynier konstrukcyjny: Lobsinger & Potts Structural Engineer Inc.
Wykonawca: Urban Edge Developers Projekt Rok: 2007 Obszar projektu: 3900 sqf Fotografie: Chuck Smith Photography + 20 Wybrany na 2008 r.
Dallas AIA Homes Tour, Rezydencja UR22 to dom jednorodzinny o powierzchni 4000 m.
w ramach Urban Reserve; mistrzowski plan zrównoważonego rozwoju w Dallas w Teksasie.
UR22 został zaprojektowany dla.
Pustych nesterów.
które wymagają wysokiego stopnia wewnętrznej i zewnętrznej łączności, zapewniając jednocześnie poczucie prywatności dla gości rodzinnych i nocujących.
Ze względu na częste rozrywki, klienci wymagali również elastycznej przestrzeni, która pomieściłaby zarówno małe spotkania, jak i duże przyjęcia.
Ostry kod rozwoju Urban Reserve obejmował kompakt 50.
szerokie partie z obowiązkową linią zerową / ograniczonym widokiem na północną stronę działki.
Przy stosunkowo nieprzejrzystych ścianach na północy, wschodzie i zachodzie rezydencja UR22 jest wydłużona wzdłuż osi wschód-zachód, aby zmaksymalizować powierzchnię zabudowy w wąskim obszarze.
Duża powierzchnia wysokowydajnego oszklenia na południowej ścianie zwiększa poczucie przenikania się między wewnętrzną przestrzenią gromadzenia a zewnętrznym ogrodem, umożliwiając łatwy przepływ przez granice.
Osłona na łupek ochronny UR22 jest precyzyjnie skonfigurowana do kontrolowania intensywnego teksańskiego słońca podczas kierowania chłodu na chronione powierzchnie zewnętrzne na drugim piętrze.
Powtarzalne ramy z klejonego drewna klejonego stanowią spójne odniesienie do organizacji przestrzeni, wyrażając jednocześnie dynamikę sił poprzecznych i grawitacyjnych.
Serialne rozmieszczenie ramek wprowadza element materialnego ciepła i dekorację strukturalną na elastycznym otwartym planie.
.
Chuck Smith Photography Jeden z pierwszych domów wybudowanych w ramach projektu; Ten projekt pokazuje, że intencją dewelopera jest stworzenie podmiejskiego środowiska o wysokiej gęstości z poczuciem wspólnoty i zrównoważonego rozwoju w skali rozwoju i domu.
Lokalizacja w Strefie Smart Growth Planning Zone, pasywna konstrukcja solarna i oświetlenie dzienne, materiały o niskim oddziaływaniu i odnawialne źródła energii, zaawansowane techniki kadrowania z cyfrowym modelowaniem, zbieranie wody deszczowej i pompy ciepła z gruntu, wszystko to razem daje UR22 Residence LEED Gold Certification i Home Energy Ocena 50, zużywając około 1/2 energii na metr kwadratowy typowego domu.
Plany .
Chuck Smith Photography
[podobne: nawierzchnia makadamowa, olx krzepice, allegro maszyny rolnicze traktory ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro maszyny rolnicze traktory nawierzchnia makadamowa olx krzepice