Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – 25-letnia nagroda Texas Society of Architects, wręczona fontannie IM Pei & Partners

2 lata ago

233 words

Każdego roku Texas Society of Architects rozpoznaje budynek, który został ukończony 25-50 lat temu, a jak wierzą, przetrwał próbę czasu, zachowując swoją centralną formę, charakter i ogólną integralność architektoniczną ..
W tym roku prestiżowy zaszczyt został przyznany firmie Fountain Place, zaprojektowanej przez Henry ego Cobba z IM Pei & Partners, a ukończonej w 1986 roku w Dallas w Teksasie.
Ten 60-piętrowy biurowiec stał się ikoną linii brzegowej w Dallas, dowodząc jej otoczeniem w eleganckiej, geometrycznej formie.
Wieża działa również jako miejska atrakcja z sześcioakrową przestrzenią parkową rozłożoną u jej podstawy.
Pierwotnym planem było posiadanie dwóch identycznych wież obok siebie na miejscu, ale z powodu krachu nieruchomości z 1987 roku, druga wieża nigdy nie została zbudowana.
zdjęcie: nffcnnr – http://www.flickr.com/photos/nffcnnr/.
Używane na licencji Creative Commons Jury jednogłośnie wybrało Fountain Place na początku tego miesiąca, a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 28 października w Dallas.
Jury składało się z Dana Harta, prezesa towarzystwa; Ray Bailey, FAIA, obecny posiadacz medalu Lifetime Achievement; Sarah M.
Whiting, Assoc.
AIA, dziekan Wydziału Architektury Rice University; Michael Malone, przewodniczący Komisji Projektowej; i Stephen Sharpe, redaktor Texas Architect.
zdjęcie: RSNava – http://www.flickr.com/photos/rsnava/.
Używany na licencji Creative Commons
[przypisy: tynk gipsowy czy cementowo wapienny, ambit gdynia, miętowa farba do ścian ]

Powiązane tematy z artykułem: ambit gdynia miętowa farba do ścian tynk gipsowy czy cementowo wapienny