Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Aktualizacja: nowa baza danych wstrzymanych projektów + ABI czerwiec

2 lata ago

560 words

ABI June Chart via CalculatedRiskBlog Na zawód architekta duży wpływ miała recesja, która rozpoczęła się ponad trzy lata temu.
Z setkami projektów, w różnych skalach, zatrzymanych lub całkowicie anulowanych, a firmy zmuszone do zwolnienia ogromnej liczby pracowników, wielu szacuje, że nasz zawód przejął jeden z najtrudniejszych przebojów tego spowolnienia gospodarczego.
Stale i optymistycznie poszukujemy tej metaforycznej srebrnej podszewki, aby powrócić na nogi, mając nadzieję, że nasza branża ożywi się.
Jednak w marcu tego roku główny ekonomista AIA, Kermit Baker, ostrzegł: Głosiliśmy cierpliwość i ostrożny optymizm, aby w pełni odzyskać zdrowie, ponieważ nadal istnieje wiele warunków biznesowych dla firm architektonicznych, które mają również wpływ na wielkość firmy, specjalizację w praktyce i lokalizację regionalną.
Nadal oczekujemy, że droga do wyzdrowienia ruszy w wolnym, ale stałym tempie.
Więcej po przerwie.
Najnowsze informacje z AIA Consensus Construction Forecast przedstawiają bardziej zniechęcające informacje, ponieważ w budownictwie niemieszkaniowym w tym roku spodziewany jest spadek o blisko 5,6 procent.
W porównaniu z 20-procentowym spadkiem liczby budynków niemieszkalnych w zeszłym roku, AIA nazywa to obniżeniem – całkiem skromnym.
a panel spodziewa się poprawy o 6,4 procent w 2012 roku.
Dodatkowo, ABI za czerwiec 46,3 oznacza trzeci miesiąc z rzędu, co wskazuje na zmniejszenie rachunków.
Podział regionalny wygląda następująco: Zachód 51,7, Północny wschód 47,5, Południe 47,3, a Środkowy zachód 44,6.
Jednak budownictwo opieki zdrowotnej jest jedynym segmentem, który spodziewa się wzrostu z przewidywanym wzrostem o 1,8 procent.
Pęd zaczyna się zmieniać w niemieckim sektorze budowlanym, ale nawet po tym, jak rynki zaczynają się odbudowywać, trwa długa wspinaczka, aby powrócić do poziomu sprzed recesji.
Budownictwo mieszkaniowe generalnie generuje popyt na budynki nierezydentów, więc wyjątkowo słabe odzyskiwanie mieszkań nie generuje dużego popytu na nowe projekty.
Wzrost liczby miejsc pracy jest również kluczowym czynnikiem w tworzeniu zapotrzebowania na nowe budynki i, podobnie jak w przypadku budownictwa mieszkaniowego, nie nastąpiło znaczące uzdrowienie zatrudnienia.
Wszystko to wskazuje na dość niewielką ekspansję w sektorze budynków niemieszkalnych, gdy wzrost wznowi się pod koniec 2011 r.
Lub na początku 2012 r..
wyjaśnił Baker.
Pod koniec czerwca AIA ogłosiła interesującą inicjatywę opracowania bazy danych dla wstrzymanych projektów.
Taka sieć pozwoliłaby potencjalnym inwestorom na sfinansowanie projektów, co znacznie podniosłoby naszą branżę, która ucierpiała z powodu braku dostępnych kredytów, nawet dla.
Zasługujących na kredyt.
projekty, o których informowaliśmy w raporcie ABI za kwiecień.
Wiosną ubiegłego roku, według WSJ, odsetek zatrzymanych budów wzrósł o 12% od zeszłej zimy, a wskaźnik Manhattanu wzrósł do 40%! AIA stwierdza, że taka baza danych będzie stanowić okazję do projektów, które są specyficznie zablokowane z powodu braku finansowania, aby iść naprzód.
Zobowiązujemy się do stworzenia tej bazy danych nie tylko z myślą o fortunach architektów.
powiedział prezydent AIA Clark Manus, FAIA.
– W dużej części losy całej amerykańskiej gospodarki opierają się na potencjale tworzenia miejsc pracy w branży projektowania i budownictwa, która stanowi $ w 9 USD amerykańskiego produktu krajowego brutto, według US Census Bureau.
.
Od miesięcy nasza branża nadal cierpi wyłącznie dlatego, że banki wygrywają.
Manus powiedział.
.
Dzięki temu nowatorskiemu, bezprecedensowemu zaangażowaniu AIA zdecydowała się zintensyfikować i coś z tym zrobić.
[patrz też: bricomarche sucha beskidzka, farbex łomża, ile kosztuje pomalowanie pokoju ]

Powiązane tematy z artykułem: bricomarche sucha beskidzka farbex łomża ile kosztuje pomalowanie pokoju