Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Timisoaras Highseat / Prechteck

2 lata ago

291 words

Dzięki uprzejmości Prechteck Projektując punkt spotkań dla miasta Timisoara, głównym celem pawilonu Prechteck było wyróżnienie się jako przyciągający i jednocześnie dopasowany do kontekstu.
Położony w zielonych płucach miasta z bezpośrednim połączeniem z okolicznymi dzielnicami i ze względu na jego orientację pionową, wysokie siedzenie ma wielki potencjał, aby służyć jako punkt kuluarowy, społeczny i miejski, aby przyciągnąć ludzi z powrotem do parku.
Więcej zdjęć i krótki opis projektu po przerwie.
Celem nie było zaprojektowanie zupełnie nowego, błyszczącego projektu, ale samorozwijający się pawilon stałby się jednym z jego lokalizacji w taki sposób, w jaki najsilniejsze i najbardziej wydajne rośliny będą narzucać strukturę.
Jakiś czas później na pawilonie powinien zapanować zupełnie nieprzewidywalny, dziki i niezorganizowany ogród.
Dzięki uprzejmości płyt z drzewa bukowego w Rumunii Prechteck o grubości 3 cm i szerokości 30 cm zbudowano system kratownicy obejmujący program przestrzenny oparty na relaksie w ciągu dnia i aktywacji w godzinach wieczornych.
Po wejściu do budynku pierwszy program przestrzenny przeznaczony jest dla osób odpoczywających po aktywności fizycznej.
Ze względu na kratkę w kształcie rombu o kącie 30 °, ściany wypełniają się funkcjami, takimi jak klatki schodowe do obiegu, lub fotelami przypominającymi fotele plażowe.
Ruszając po schodach pokrytej bluszczem struktury, w ciągu dnia należy pamiętać o wspinaczce.
Dzięki uprzejmości Prechteck Wreszcie, wyżej niż korony drzew, przestrzeń koncertowa dla 40 osób daje niezwykłe doznania koncertowe z imponującym widokiem na park z dziką przyrodą i okolicznymi dzielnicami miasta.
Dzięki uprzejmości Prechteck
[podobne: farbex łomża, tkanina sukienkowa, elizjum cda ]

Powiązane tematy z artykułem: elizjum cda farbex łomża tkanina sukienkowa