Skip to content

Nowoczesna architektura : Aktualizacja: BMW Guggenheim Lab / Atelier Bow-Wow

2 lata ago

432 words

Zeszłej jesieni, wprowadziliśmy wspólny wysiłek między Guggenheim i BMW, aby stworzyć nowoczesną publiczną formę badającą różne problemy miejskie.
Laboratorium w Nowym Jorku, zaprojektowane przez Atelier Bow-Wow, właśnie otworzyło się w East Village na pozostałej powierzchni 2000 sqf spiętrzonej pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami.
Z poziomu gruntu otwartego dla przechodniów, muzeum koncentruje się na tworzeniu przejrzystej i przyjaznej atmosfery, która pomieści dyskusje, wykłady i tym podobne.
Chcieliśmy, aby laboratorium Guggenheim znajdowało się w środku miejskiego środowiska, w którym ludzie żyją, pracują i spędzają wolny czas .
Pan van der Leer, kurator Guggenheima, powiedział Timesowi .
Więcej o laboratorium, w tym wideo dzięki uprzejmości Atelier Bow-Wow, po przerwie.
Więc, co dzieje się w tej lekkiej konstrukcji z włókna węglowego.
Według strony internetowej laboratorium, ten nowy rodzaj muzeum służy jako mobilne laboratorium podróżujące do dziewięciu dużych miast na całym świecie w ciągu sześciu lat.
Laboratorium zajmuje się problemami współczesnego życia miejskiego poprzez programy i dyskurs publiczny.
Jego celem jest odkrywanie nowych pomysłów, eksperymentowanie, a ostatecznie tworzenie przyszłościowych rozwiązań dla życia w mieście.
Chociaż budynek może wydawać się dziełem w toku, ponieważ jego wysokość unosi się nad pierwszym poziomem, odsłaniając krawędzie graffiti sąsiednich budynków, nie można naśladować jego uproszczonej estetyki.
– Wszyscy oczekują charakterystycznego budynku od Guggenheima, ale powiedzieliśmy, że tego nie chcemy.
Pan van der Leer powiedział Timesowi .
Chcieliśmy deptać lekko, być przyjaznym sąsiedztwu. Elastyczność na otwartym poziomie dna pozwala na łatwe skonfigurowanie dowolnego z programów Lab, podczas gdy półprzezroczysta siatka drugiego poziomu otacza system olinowania, który może być opuszczany lub podnoszony z czaszy zgodnie z programowaniem Lab.
potrzeby, przekształcenie przestrzeni naziemnej w formalne ustawienie wykładu, etap uroczystego spotkania lub warsztat z tabelami do praktycznych eksperymentów, wyjaśnił laboratorium.
Jeśli zdarzy ci się być w Wiosce, zaplanuj wizytę i zatrzymaj się w laboratorium.
Daj nam znać, co myślisz o muzeum! Obrazy za pośrednictwem BMW Guggenheim.
Projektant Atelier Bow-Wow, Tokio, Japonia Dyrektorzy: Yoshiharu Tsukamoto i Momoyo Kaijima Zespół projektu: Mirai Morita i Masatoshi Hirai Produkcja i inżynieria budowlana Konstrukcja i montaż: Grupa NUSSLI, Szwajcaria / USA Inżynier budowy: Arup, Tokio, Japonia New York Design , Inżynieria i budowniczy Architekta rekordu: Fiedler Marciano Architecture, New York, USA Inżynier budowy i budownictwa: Arup, New York, USA Przygotowanie do budowy Zarządzanie budową: Sciame Construction Co., Nowy Jork, USA
[patrz też: allegro maszyny rolnicze traktory, budohurt, elizjum cda ]

Powiązane tematy z artykułem: allegro maszyny rolnicze traktory budohurt elizjum cda